Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

więcej
więcej
więcej

Dziękujemy za przesłaną wiadomość

odpowiemy w ciągu 24h.

Wysokość pomieszczeń - powyżej standardów

ObrazekWysokoscLokaliNovisa

Wysokość pomieszczeń - powyżej standardów

20/04/2020

O wielkości przestrzeni domowej decyduje wiele czynników. Na to, czy wnętrza są przestronne, w pierwszej kolejności wpływa oczywiście metraż oraz sama aranżacja pomieszczeń. Nie można jednak nie docenić wysokości ścian. Im wyższe, tym poczucie przestronności jest większe. Wzrasta również komfort użytkowania lokali.

Nasi architekci pilnują, by wnętrza projektowanych przez nich budynków były funkcjonalne i przestronne. Dlatego w planach architektonicznych cyfry opisujące wysokość ścian przekraczają standardowe normy.

Zgodnie z przepisami, minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych powinna wynosić co najmniej 250 cm, a na poddaszach użytkowych 220 cm. Ustalenie wysokości pomieszczeń powyżej tej granicy, zależy m. in. od ich powierzchni, przeznaczenia, jak również  indywidualnych upodobań. Jednakże wysokość pomieszczeń gwarantująca komfort mieszkańcom lokalu wynosi około 270 cm.

W naszych inwestycjach granicą minimalną jest wysokość 260 cm, ale w znaczącej większości lokali wysokość ścian rozpoczyna się od 277 cm! Od tego poziomu idziemy już tylko wyżej!

Spójrzmy na przykłady:

Inwestycja Parter cm Piętro cm Poddasze max cm
Domy przy Willowej 277 277 140
Jeziorowa Park 278 260 220
Osiedle Kolorowe 3 294 290 308
Ogrody Przyjaciół 4 277 264 200
Wilgi Park 277 291 148

Poddasza to przestrzeń, którą mieszkańcy aranżują na szereg różnych sposobów. W pewnym stopniu determinuje to także powierzchnia tej dodatkowej przestrzeni. W Novisa Development nie liczymy jej po podłodze, jak robi to większość deweloperów. Wyliczamy ją według rzeczywistych możliwości użytkowych uzależnionych od wysokości sufitu.

Zobrazujmy to przykładem: na 21 m2 powierzchni poddasza składa się 100% powierzchni o wysokości do 220 cm, a następnie 50% powierzchni nie niższej jak 140 cm. Taki sposób liczenia gwarantuje mieszkańcom optymalne wykorzystanie poddasza i jego praktyczną aranżację. W naszych inwestycjach poddasza osiągają wysokość ponad 300 cm! Te dodatkowe przestrzenie są aranżowane na sypialnie, pokoje zabaw dla dzieci, gabinety, sale kina domowego, siłownie czy garderoby.

Wysokość pomieszczeń ma ogromny wpływ na nasz komfort – w zbyt niskich wnętrzach czujemy się klaustrofobicznie. Co więcej, nawet duży metraż przy niskich sufitach nie wpływa na poczucie przestronności. Dlatego, wybierając swój przyszły dom, warto zwrócić uwagę na wysokość sufitów – niech będą wysoko, wysoko nad nami!