Formularz kontaktowy

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

więcej
więcej
więcej

Dziękujemy za przesłaną wiadomość

odpowiemy w ciągu 24h.

Przystanek autobusowy- Ogrody Przyjaciół

Przystanek autobusowy- Ogrody Przyjaciół

31/08/2020

Początek roku szkolnego to początek zmian również w komunikacji miejskiej na Białołęce. Już od soboty, 29 sierpnia, mieszkańcy wschodniej Białołęki mogą dojeżdżać do zachodniej części dzielnicy linią 152.

Przy ulicy Cieślewskich stanęły przystanki autobusowe obsługujące autobusy tej linii. Po zmianach, autobusy kursują co 30 minut na znacznie wydłużonej trasie, począwszy od Tarchomina aż do osiedla Derby przy ul. Skarbca z Gór. Trasa wydłużonej linii 152 prowadzi m.in. ulicą Hemara, dzięki czemu uczniowie nowej szkoły dojadą na zajęcia szybciej i wygodniej. Co ważne, rozkład został skoordynowany z pociągami na stacji Płudy.

Ulica Cieślewskich została specjalnie dostosowana do potrzeb autobusów komunikacji miejskiej. Poszerzone zostały łuki, a na jezdni zamontowane progi zwalniające. Nowe przystanki zlokalizowane są w następujących punktach ulicy Cieślewskich:

  • ARESZT ŚLEDCZY BIAŁOŁĘKA  – przystanek zlokalizowany w rejonie bloków mieszkalnych przy Areszcie Śledczym Białołęka
  • OGRODY PRZYJACIÓŁ  – przystanek zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Ogrody Przyjaciół
  • WARMIŃSKA  – przystanek zlokalizowany przed/za skrzyżowaniem z ul. Warmińską

 

Nowe przystanki i znacznie wydłużona trasa linii 152 to ogromne udogodnienie dla mieszkańców naszego osiedla Ogrody Przyjaciół położonego właśnie przy ulicy Cieślewskich na Białołęce. Niebawem w okolicy powstanie nasz nowy budynek wielorodzinny – Apartamenty Przyjaciół, którego mieszkańcy również skorzystają z atutów komunikacyjnych tej lokalizacji.